logo977 77 19 17
977 30 03 64

MENUMENU

La Marató-TV3

Venda d’artesania solidària 

La nostra escola participa aquest any, per primera vegada, en la Marató de TV3, un projecte solidari, impulsat per Televisió de Catalunya i la Fundació la Marató de TV3, que obté recursos econòmics per la investigació científica de diverses malalties. Els beneficis de l’edició d’aquest any aniran destinats a la investigació científica sobre el càncer. A l’entrada de secretaria hi trobaran díptics informatius.

Els nostres alumnes de secundària, des de 5ème fins a 2nde, han assistit a una conferència educativa per sensibilitzar‐los sobre aquesta malaltia. 

Per tal de recaptar diners i col∙laborar en aquest projecte, l’escola proposa que els nostres alumnes elaborin objectes de decoració per Nadal i polseres. Vendran aquest objectes el divendres 14 de desembre a les 16h30, en una paradeta que posarem a la sortida de l’escola. Els alumnes de 2nde també destinaran els beneficis obtinguts en la venda de pastissos aquest mateix dia.

No et quedis sense i vine a comprar el teu!